Napadli, bo chcieli odzyskać szelki...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Trzech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w związku z wymuszeniem rozbójniczym do którego doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Lipiany. Odzyskano mienie o wartości 400 złotych.

Zdarzenie miało miejsce w późnych godzinach wieczornych 1 lipca w miejscowości pod Lipianami. Trzech młodych mężczyzn wdarło się przez płot na teren ogrodzonej posesji po czym wywołali 58 – letniego właściciela przed dom. Przyszli odebrać szelki od kosy spalinowej, która pożyczył syn pokrzywdzonego od jednego z nich. Co prawda zwrócił ową kose, ale w stanie niezadowalającym właściciela. Grozili mężczyźnie spaleniem mieszkania i pozbawieniem życia jeżeli nie odda szelek.
Napastnicy zmusili mężczyznę do otworzenia jego garażu. Po tym, jak jeden ze sprawców przeszukał garaż i nie znalazł w nim szelek, postanowił w zamian zabrać zabrać quada, ale ten nie posiadał jednego z kół, próbował zabrać agregat, ale po dokładniejszym rozejrzeniu się po garażu oświadczył, że zabiera dwie piły spalinowe będące własnością 58 latka. Po zajściu sprawcy ruszyli w kierunku płotu aby opuścić posesję. Po drodze do wyjścia 22 latek resztkę złości na pokrzywdzonego, postanowił wyładować na jego psie. Podniósł niewinnego zwierzaka do góry za łańcuch na którym był uwiązany, uderzył pięścią w tułów po czym rzucił nim o ziemie, po czym razem z 20 letnim kolegą zaczął go kopać.
Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Już następnego dnia we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze pyrzyckiej komendy zatrzymali prowodyra zajścia tj. 17 – letniego mieszkańca Wołczyna. W kilka godzin później kolejnych dwóch mężczyzn.
Całej trójce przedstawiono zarzuty naruszenia miru domowego. Ponadto mieszkańcowi Wołczyna przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz pobicia za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 20 letniemu mieszkańcowi Batowa postawiono zarzuty pobicia a dodatkowo wspólnie z 22 latkiem odpowie przed sadem z Ustawy o ochronie zwierząt za znęcanie się nad psem. Wobec wszystkich Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj