Moja bezpieczna droga do szkoły – nagród ciąg dalszy

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W trakcie podsumowania konkursu plastycznego "Moja bezpieczna droga do szkoły” które nastąpiło 26 marca w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach obiecał trójce laureatów konkursu wycieczkę do Szczecina. W czwartek 9 maja dotrzymał słowa. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują policjanci i strażacy w szczecińskich jednostkach.

Julia Woźnicka, Eryk Czułnowski i Bartosz Czerwiński to troje uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zgodnie z obietnicą, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach podinsp. Grzegorz Śrek wspólnie z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach bryg. Mirosławem Rabiegą zabrali trójkę wyróżnionych do najatrakcyjniejszych jednostek Policji i Straży Pożarnej w Szczecinie. Wycieczkę rozpoczęła wizyta w najlepiej wyposażonej jednostce Straży Pożarnej w Szczecinie - Jednostce Ratunkowo Gaśniczej nr 2 na ul. Struga.

Dzieci miały okazję zwiedzić jednostkę, przyjrzeć się pracy strażaków i poznać nowoczesny sprzęt jaki jest przez nich na co dzień wykorzystywany w trakcie akcji ratunkowych. Później przyszła kolej na odwiedziny w Komendzie Miejskiej Policji. Na stanowisku kierowania dzieci miały okazję obserwować obraz z kamer miejskiego monitoringu policyjnego systemu "Alkazar” mieszczącego się w Sztabie Policji, a później poznały niektóre sposoby zabezpieczania i badania śladów kryminalistycznych i w policyjnym Laboratorium Kryminalistyki, gdzie same mogły też spróbować zabezpieczyć odciski palców ze szklanego naczynia.

Wycieczka zakończona została kolejną niespodzianką, na Wałach Chrobrego wyborne lody osłodziły dzieciakom zmęczenie.

Wyjazd trójki laureatów konkursu, który był niejako kontynuacją rozpoczętej we wrześniu ubiegłego roku działalności profilaktycznej Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to kolejny element układanki na temat bezpieczeństwa przede wszystkim osób najmłodszych. To, czego nauczymy ich dzisiaj, na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj