Miasteczko ruchu drogowego otwarte

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W piątek 06 grudnia oddano do użytku wybudowane przy Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach Miasteczko Ruchu Drogowego. Będzie to doskonałe miejsce do tego, aby młodzi rowerzyści i motorowerzyści uczyli się prawidłowych zachowań na drodze.

Uroczystego, wspólnego przecięcia wstęgi w obecności między innymi Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszka Ciarkowskiego, Naczelinka Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie mł. insp. Grzegorza Sudakowa oraz Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach Renaty Bochan - Bochanowicz dokonali Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, Specjalista Departamentu Nadzoru MSW Marcin Piwowarski, Inspektor Wojewódzki Wydziału Certyfikacjii Funduszy Europejskich ZUW Samanta Ułybin oraz właściciel firmy realizującej inwestycję – Jan Wójcik. Pyrzyckie miasteczk jest jedyną tego typu inwestycją zrealizowaną w ramach projektu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego” zakładającego budowę obiektów wyposażonych w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną, z których dzieci i młodzież szkolna będą mogły korzystać bezpłatnie.

Komenda Policji w Pyrzycach


Niestety zabrakło tych ostatnich na uroczystości otwarcie miasteczka z powodu złych warunków atmosferycznych. Najważniejsze jednak, że będą oni mogli z miasteczka korzystać już teraz, i od najmłodszych lat uczyć się bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym podczas zajęć praktycznych, a nie tylko jak do tej pory zza szkolnej ławy. W trakcie swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszek Ciarkowski nie szczędził słów uznania i zadowolenia zarówno dla samej idei powstania takiego miejsca w Pyrzycach, jak i dla sposobu jej realizacji i efektu końcowego. Wszyscy mamy nadzieję, że miasteczko ruchu drogowego będzie dobrze i długo służyć w pracy nad wzrostem świadomości młodych adeptów sztuki uczestniczenia w ruchu drogowym.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj