„Masz pan stówkę na kawusię”

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci zatrzymali kolejnego "oszczędnego” kierowcę. 55 latek chciał ponieść o połowę mniejszą karę za przekroczenie prędkości, wręczając policjantowi 100 złotych łapówki.

Mężczyzna jadąc tirem na ul. Lipiańskiej w Pyrzycach przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Zatrzymujący go do kontroli drogowej policjant dostrzegł też, że kierowca korzystał w trakcie jazdy z telefonu komórkowego. 200 złotych mandatu i łącznie 6 punktów karnych. I tak mogłaby się dla 55 latka ta kontrola zakończyć, gdyby nie jego "oszczędność”. Zaproponował policjantowi 100 złotych w zamian za odstąpienie od wypisywania mandatu, a gdy ten stanowczo odmówił przyjęcia pieniędzy, kierowca wrzucił 100 złotowy banknot na przedni fotel pasażera w policyjnym radiowozie twierdząc "masz pan stówkę na kawusię”. Policjant zabezpieczył pieniądze, zatrzymał mężczyznę i doprowadził go do pyrzyckiej jednostki Policji. Tam 55 latek usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za próbę przekupienia policjanta sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Budynek Komendy Policji mężczyzna opuścił z mandatem i punktami karnymi za popełnione wykroczenie.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj