Łapówka za nadmierną prędkość

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Kierowca ciężarówki chcąc uniknąć mandatu i punktów karnych proponował policjantowi łapówkę. Tym razem 32- letni mężczyzna za 100 złotych chciał uniknąć 200 złotowej kary i 6 punktów karnych.

We wtorek 32 letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego na terenie Pyrzyc przekroczył Tirem dozwoloną prędkość o 21 km/h. Świadkiem tego wykroczenia był patrol ruchu drogowego pyrzyckiej Komendy Policji. Podczas kontroli funkcjonariusze poinformowali kierowcę o konsekwencjach czyli o nałożeniu na niego 200 zł. mandatu i 6 punktów karnych.

Niezadowolony z obrotu sprawy mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył policjantowi 100 złotowy banknot. Sytuację obciążającą 32 latka zarejestrował zainstalowany w radiowozie wideorejestrator. Mundurowy zatrzymał mężczyznę i doprowadził go do jednostki Policji wraz z zabezpieczonymi pieniędzmi.

Sprawca usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Kierujący nie uniknął też mandatu i punktów karnych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj