Kradziona naczepa na lewych tablicach

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zaczęło się od konieczności sprawdzenia ciężarówki pod kątem skradzionego kilka dni wcześniej jednego z kół jezdnych. Skończyło na zabezpieczeniu naczepy, odzyskaniu skradzionego koła i zarzutach dla sprawcy kradzieży.

Do kradzieży kompletnego koła z nowym ogumieniem doszło 20 września 2013 r. w serwisie samochodów ciężarowych na terenie powiatu stargardzkiego. Dokładnie sześć dni po kradzieży, właściciel koła będąc w Pyrzycach na parkingu jednej ze stacji paliw rozpoznał zaparkowany tam ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którym według niego mógł poruszać się sprawca kradzieży jego mienia. O swoich przypuszczeniach powiadomił dyżurnego pyrzyckiej jednostki Policji. Skierowani na teren parkingu policjanci w trakcie kontroli wskazanego zestawu pojazdów stwierdzili, że naczepa pojazdu posiada numery rejestracyjne od innego modelu naczepy, a dokładniejsze sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że została ona skradziona kilka miesięcy wcześniej w Słubicach. Odzyskany pojazd zabezpieczony został na policyjnym parkingu, a jego 44 letni właściciel doprowadzony do komendy w Pyrzycach i przesłuchany. W trakcie przesłuchania mężczyzna opisał w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionej naczepy, oraz wskazał miejsce przechowywania skradzionego kilka dni wcześniej na terenie serwisu samochodów ciężarowych koła.

Informację o odzyskaniu naczepy i ustaleniu sprawcy kradzieży koła pyrzyccy policjanci przekazali swoim kolegom ze Słubic i Stargardu Szczecińskiego. W Myśliborzu zaś mundurowi przeprowadzili przeszukanie wskazanego przez 44 latka miejsca, gdzie ujawnili i zabezpieczyli skradzione koło. Jeszcze tego samego dnia w stargardzkiej komendzie Policji mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dokładnie sprawdzona zostanie też jego wersja wydarzeń związana ze sposobem, w jaki wszedł w posiadanie kradzionej naczepy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj