Kradzież rozbójnicza na przepustce z więzienia

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Nie nacieszył się zbyt długo świąteczną przepustką z zakładu karnego 33 letni mężczyzna zatrzymany w Wielką Sobotę przez dzielnicowych z Pyrzyc. Dosłownie kilka godzin po opuszczeniu więziennych murów, dokonał w Pyrzycach kradzieży rozbójniczej na dwóch młodych mężczyznach.

Chwilę wolności 33 latek zaczął od wypicia alkoholu. Do Pyrzyc dojechał sam, a do domu w jednej z miejscowości gminy Przelewice miała go zabrać przyjaciółka. W oczekiwaniu na nią spacerował do późnych godzin wieczornych po ulicach Pyrzyc. Na ulicy Warszawskiej napotkał dwóch młodych mężczyzn. Poprosił jednego z nich o możliwość skorzystania z telefonu. Młodzieniec nie odmówił. Kilka pozornych prób wykonania połączenia i stwierdzenie, że coś nie działa, po czym ta sama prośba o telefon do drugiego z napotkanych mężczyzn. Ten również użycza telefonu, po czym oba aparaty trafiają do kieszeni 33 latka. Zaskoczeni postępowaniem nieznajomego, młodzi właściciele telefonów chcieli odzyskać swoją własność, lecz posiadający znaczną przewagę fizyczną napastnik uderza najpierw jednego, potem drugiego w twarz i oddala się z miejsca przestępstwa. Pokrzywdzeni zgłaszając sprawę Policji dość dokładnie opisali wygląd napastnika. Jeszcze zanim zakończono czynności z pokrzywdzonymi, na głównej ulicy Pyrzyc mężczyznę przypominającego rysopisowi zauważyło dwóch dzielnicowych. Podjęli wobec napotkanego mężczyzny czynności w trakcie których ujawnili w jego ubraniach oba skradzione telefony. 33 latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że odbywa on aktualnie karę 6,5 roku pozbawienia wolności za dwa przestępstwa rozboju, a do zakończenia odbywania kary pozostało mu nieco ponad rok.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i święta przyszło mu spędzić w celi policyjnego aresztu. We wtorek podejrzany "wrócił” z przepustki do więziennej celi, w której pobyt nieco mu się przedłuży z racji kary za kradzież rozbójniczą. A zgodnie z kodeksem karnym, może być to nawet 10 lat.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj