Kradł elementy linii kolejowej

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Osób utrzymujących się ze zbierania złomu nie brakuje. Niestety dla wielu z nich definicja słowa "zbieranie” obejmuje również kradzież. Tak było w przypadku zatrzymanego w sobotę 44 letniego mieszkańca gminy Warnice, który "zbierał” stalowe śruby łączące elementy torów kolejowych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

O kradzieży Policję powiadomił pracownik PKP. Według zgłoszenia z części torowiska w okolicy miejscowości Warnice skradzione zostało ponad 300 stalowych śrub łączących elementy torów kolejowych. Kilka dni policjantom zajęło ustalenie sprawcy. Okazał się nim 44 letni mieszkaniec gminy Warnice. Funkcjonariusze zatrzymali 44 latka w sobotę 3 sierpnia i osadzili go w policyjnym areszcie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.Wykręcone elementy sprzedał na jednym z punktów skupu złomu w Stargardzie Szczecińskim za … 70 złotych. Niestety nie przyszło mu na myśl, że jego działanie może być przyczyną np. wykolejenia się pociągu. "Zbieracza” czeka jeszcze wizyta przed Sądem, który może go skazać nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj