Kontrole przy szkołach

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Czy dzieci idące do szkoły są bezpieczne, czy są odwożone przez odpowiedzialnych rodziców i czy w prawidłowy sposób oznakowane są okolice szkół i przedszkoli ? To tyko najważniejsze z pytań, na które w bieżącym tygodniu odpowiedzi szukają pyrzyccy policjanci i strażnicy gminni.

Już od wczorajszego ranka wspólne patrole policji i straży gminnej kontrolują rejony szkół i przedszkoli w Pyrzycach i okolicznych miejscowościach. Oprócz nadzoru nad bezpieczeństwem dzieci poruszających się po przejściach dla pieszych w rejonach placówek oświatowych, kontroli oznakowania dróg i stanu urządzeń zabezpieczających ruch szczególna uwaga mundurowych skierowana jest na sposób przewożenia dzieci w samochodach czyli używanie fotelików i pasów bezpieczeństwa. Kierujący poddawani też będą badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Nie ujdzie też uwadze funkcjonariuszy nieprawidłowy sposób parkowania pojazdów przy szkołach i przedszkolach. Często w pośpiechu samochody parkowane są "tylko na chwilę” w miejscach niedozwolonych, niekiedy utrudniając tym samym ruch innych pojazdów. Działania kontrolne przy szkołach potrwają do piątku 20 grudnia.

W codziennym pośpiechu warto jest na chwilę trochę zwolnić by nie narażać siebie a przede wszystkim najmłodszych na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać też o tym, że nieprzerwanie obserwowani i naśladowani jesteśmy przez nasze pociechy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj