Komendant i starosta podziękowali za pomoc

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W czwartek 27 marca w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszek Ciarkowski i Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko spotkali się z dwoma młodymi mężczyznami którzy 18 marca uczestniczyli z próbie zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, chcąc im osobiście podziękować mu za godną naśladowania postawę.

O zdarzeniu, w którym udział brało dwóch młodych mieszkańców Pyrzyc informowaliśmy wcześniej. Mężczyźni jadąc samochodem ulicą Warszawską cudem uniknęli czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka osobowym renault, którego kierujący chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyźni zatrzymali się by udzielić mu pomocy lecz w trakcie okazało się że kierowca renault jest kompletnie pijany. Wówczas próbowali uniemożliwić mu dalszą jazdę jednocześnie informując o wszystkim dyżurnego pyrzyckiej Policji. Pijany kierowca zdołał odjechać z miejsca zdarzenia. Policjanci dotarli jednak do miejsca zamieszkania 41 latka i potwierdzili, że kierował pojazdem na podwójnym gazie. W organizmie posiadał ponad 2,5 promila alkoholu.

Chcąc docenić postawę młodych Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszek Ciarkowski wspólnie ze Starostą Pyrzyckim Wiktorem Tołoczko spotkali się wczoraj z młodymi pyrzyczanami aby przede wszystkim im podziękować i pogratulować godnej naśladowania postawy. W trakcie spotkania Komendant wraz ze Starostą doceniając ich zachowanie wręczyli mężczyznom upominki i listy gratulacyjne. Wyrazili również nadzieję, że podobnych spotkań będą mogli organizować coraz więcej, co byłoby dowodem na rosnącą w społeczeństwie świadomość w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj