Kolejne zdarzenia na drogach

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Pomimo policyjnych apeli i ostrzeżeń medialnych dotyczących trudnej sytuacji na drogach, miniony weekend przyniósł kolejne dwa zdarzenia drogowe. W piątek koło Lipian zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe, a w niedzielę w Pyrzycach tir uderzył w słup energetyczny. W obu tych zdarzeniach jedna osoba została ranna.

W piątkowy wieczór na starej drodze K-3 w pomiędzy Mielęcinkiem a Dębcem doszło do bocznego zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia według wstępnych ustaleń był fakt, że 45 letni kierujący osobowy mercedesem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka audi. Na skutek zdarzenia 51 letnia pasażerka audi z doznała złamań kości ręki i jednego z żeber. Droga w tym miejscu pokryta była warstwą mokrego śniegu. Gdyby kierujący mercedesem jechał wolniej...

Taka sama była przyczyna zdarzenia do jakiego doszło w niedzielny poranek w Pyrzycach. Na ul. Lipiańskiej wjeżdżający do Pyrzyc kierowca TIRA stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg po czym uderzył w jeden ze stojących przy drodze słupów energetycznych przewracając go, i dwa kolejne. Wskutek tego zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ale gdyby kierowca TIRA jechał wolniej...

Każdy, kto wsiada za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko znaki drogowe to tylko jeden z elementów które ograniczają prędkość z jaką możemy się poruszać. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z taką pogodą jak w ostatnich dniach. Przed nami okres zimowy, w którym takie i jeszcze trudniejsze warunki na drodze towarzyszyć nam będą coraz częściej. Aby podobnych jak opisane sytuacji unikać, zachowajmy za kierownicą maksimum skupienia i rozwagi.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj