Kolejna grupa „bankowców” rozbita

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Osiem osób usłyszało łącznie około 30 zarzutów wyłudzenia i usiłowania wyłudzenia kredytów bankowych przy użyciu fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Wszyscy korzystali z "usług” jednej firmy widmo.

Wyciąganie pieniędzy z placówek bankowych w Pyrzycach i Stargardzie Szczecińskim miało miejsce w listopadzie i październiku ubiegłego roku. Jeden z podejrzanych "załatwiał” lewe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach w niedziałającej już, choć jeszcze figurującej w rejestrach firmie budowlanej w Szczecinie. Do wzięcia kredytu na podstawie takiego zaświadczenia chętnych nie brakowało. Część weryfikacji prowadzonych przez banki przebiegało pomyślnie i przyznawane były kredyty po jakie zgłaszali się "wnioskodawcy”, inne były odrzucane. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą pyrzyckiej komendy po uzyskaniu informacji o nielegalnym procederze rozpoczęli swoje czynności. Pozyskana z placówek bankowych dokumentacja pozwoliła na pierwsze zatrzymania i postawienie zarzutów. W trakcie realizacji czynności łącznie policjanci zatrzymali do chwili obecnej 8 osób, którym przedstawiono blisko 30 zarzutów związanych z oszustwami bankowymi, w trakcie przeszukań zabezpieczono też dokumentację związaną z lewymi kredytami. Dwóch z podejrzanych Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach aresztował na okres trzech miesięcy, w stosunku do jednego z nich Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Wszystkim podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i nie można wykluczyć dalszych zatrzymań i kolejnych zarzutów. Policjanci zwracają się też z prośbą o zgłaszanie się osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę związaną z opisanym procederem.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj