Klan „Działkowców” w rękach policji

Policjanci z KPP w Pyrzycach zatrzymali trzech 19 latków, którzy nie chcąc spędzać wakacji bezczynnie, zajęli się ... okradaniem altanek na terenie ogrodów działkowych w Pyrzycach. Z kilkudziesięciu okradzionych altan wytłumaczą się teraz przed sądem.

W ostatnim czasie mieszkańcom Pyrzyc sen z powiek spędzały częste włamania do altanek na ogrodach działkowych. Już po pierwszych sygnałach jakie dotarły do pyrzyckich policjantów, podjęli oni intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Analizując sposób działania sprawców, wytypowali kilka osób, które mogły z włamaniami mieć coś wspólnego. Dalsze czynności dały policjantom pewność co do sprawców, dlatego we wtorkowe popołudnie zapukali do drzwi jednego z nich. Tam w toku przeszukania ujawnili szereg przedmiotów pochodzących z kradzieży z włamaniem do altanek. Tym sposobem odzyskano część skradzionych rzeczy, a 19-latka zatrzymano. Policjanci potwierdzili też swoje przypuszczenia co do pozostałych włamywaczy. Łącznie tego samego dnia zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie trzech 19-latków. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.W trakcie przesłuchań mężczyźni przyznali się łącznie do dokonania kilkudziesięciu włamań do ogrodowych altan, w tym do takich, których właściciele nie zgłaszali wcześniej Policji. Na poczet grożących kar i roszczeń pokrzywdzonych, policjanci zajęli mężczyznom ponad 4 tysiące złotych oraz motorower. Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec całej trójki podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak /AŚ
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj