Kierowco zwolnij, ślisko na drodze!!!

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Tylko w czwartek na terenie powiatu pyrzyckiego doszło do sześciu kolizji drogowych. W każdym z przypadków zdarzenia można byłoby uniknąć, gdyby kierujący zdawał sobie sprawę z tego po jakiej nawierzchni się porusza i zdjął nogę z gazu.

Nawierzchnia jezdni szczególnie zdradliwa jest we wczesnych godzinach porannych. Nawet jeżeli w nocy nie było opadów deszczu, obecna w powietrzu wilgoć i temperatura poniżej zera sprawiają, że czarny asfalt pokryty jest niewidoczną, cienką warstwą lodu, przez co robi się bardzo ślisko. Każdy kierujący zobowiązany jest do dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, a obecne warunki wymagają od nas szczególnej ostrożności i uwagi. To od nas samych zależeć będzie czy bezpiecznie, choć odrobinę później dojedziemy do celu. Lepiej spóźnić się kilka minut, niż nie dojechać wcale.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj