Kara za znieważenie i naruszenie nietykalności policjanta

Za znieważenie oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji podczas wykonywania czynności służbowych 18 – letni mieszkaniec powiatu Pyrzyckiego odpowiedział w trybie przyspieszonym przed sądem. Usłyszał on karę 6 miesięcy ograniczenia wolności i do odpracowania godziny na cele społeczne.

W poniedziałek około południa patrol policji został skierowany do jednego ze sklepów na terenie miasta w związku z ujęciem złodzieja przez pracownika sklepu. Na miejscu policjant poinformował młodego mężczyznę, że w związku z kradzieżą nakłada na niego mandat karny. Wtedy 18 – letni mężczyzna stał się agresywny i zaczął wyzywać policjanta słowami powszechnie powszechnie uznawanymi za obelżywe ponadto w pewnym momencie wstał z krzesła i zaczął szarpać funkcjonariusza.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty a następnie w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sadem.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy wydał wyrok skazujący 18 – latka na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz odpracowanie 20 godzin miesięcznie na rzecz instytucji użytku publicznego.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj