Jeden samochód, dwóch pijanych kierujących

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

W ręce funkcjonariuszy z Pyrzyc wpadło dwóch kierujących- kobieta oraz mężczyzna, którzy będąc w stanie nietrzeźwości, na zmianę kierowali autem. Policję powiadomił świadek, który widział, jak nietrzeźwy mężczyzna zamienia się miejscami z kobietą.

Mimo wielu apeli, jakie kierują do kierowców i rowerzystów policjanci, nadal znajdują się tacy, którzy lekceważąc wszystko i wszystkich, siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Zapominają zupełnie, że w ten sposób narażają nie tylko siebie, ale także innych, którzy znajdują się na drodze. Policjanci konsekwentnie kontrolują stan trzeźwości kierujących. W przypadku zatrzymania pijanego kierowcy, nie ma pobłażania. Osoba taka musi ponieść odpowiedzialność karną. Zdecydowane działania Policji, reakcja na każdy sygnał o pijanym kierowcy, może w rezultacie uratować komuś życie.

W piątek około godziny 21:45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał informację, że na odcinku drogi Ryszewo-Turze porusza się pojazd osobowy marki Mercedes, za kierownicą którego siedzi najprawdopodobniej pijany kierowca. Świadek zdarzenia, który powiadomił Policję zaobserwował, jak na opisywanym odcinku drogi zatrzymał się pojazd, na fotelu kierowcy którego siedziała kobieta, pasażerem natomiast był mężczyzna. W pewnym momencie oboje wysiedli z samochodu. Pasażer miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, sprawiając wrażenie mocno nietrzeźwego. Mimo to, kobieta oraz mężczyzna zamienili się miejscami i dalej kontynuowali jazdę. Tuż po otrzymaniu zgłoszenia, na jednej z posesji w miejscowości Turze, policjanci ujawnili Mercedesa odpowiadającego temu ze zgłoszenia. Wewnątrz pojazdu zastali dwie osoby: 40-letnią kobietę, która siedziała za kierownicą pojazdu oraz 34-letniego mężczyznę. Od obu osób czuć było wyraźną woń alkoholu, żadna nie posiadała przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymani zostali przewiezieni do pyrzyckiej komendy, gdzie poddano ich badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. U kobiety badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu, natomiast u mężczyzny prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności 40-latka oraz jej 34-letni znajomy przyznali się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, iż mężczyzna od 2009 roku w ogóle nie posiada prawa jazdy. Obie osoby noc spędziły w policyjnym areszcie.

Para odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj