Jeden rozbój to za mało...

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali przestępstw na terenie Lipian. Odzyskano skradzione mienie o wartości blisko 2 tys. złotych. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi.

W ubiegłą sobotę młody mężczyzna zaatakował na terenie Lipian 48 – latka i używając przemocy ukradł mu telefon. Następnie 19 – latek wspólnie ze swoim o dwa lata starszym kompanem z posesji pokrzywdzonego zabrał silnik elektryczny i akumulator. Wobec właściciela, który chciał odebrać im zabrane przedmioty sprawcy użyli groźby przemocy i pobili zadając ciosy po całym ciele. Opuszczając posesję dokonali jeszcze kradzieży innych rzeczy. Zuchwali przestępcy na kolejnej posesji z garażu ukradli dwa rowery.

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że za popełnionymi przestępstwami stoją dwaj mieszkańcy pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie o wartości prawie 2 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani po czym trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów m. in. rozboju i kradzieży rozbójniczej.

Żeby tego było mało 19 – latek dnia następnego po opuszczeniu aresztu poszedł do sklepu na terenie Pyrzyc gdzie ukradł lody i aby utrzymać się w ich posiadaniu użył gróźb i przemocy wobec właściciela sklepu. Mężczyzna został zatrzymany i ponownie trafił do aresztu. Przedstawiono mu kolejny zarzut do którego się przyznał.

Wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zobowiązując do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w jednostce policji oraz zakazał zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi 12 lat i 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszych losach teraz zdecyduje sąd.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj