Jechał pomimo dwóch zakazów prowadzenia pojazdów z ponad 2 promilami alkoholu

Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dwa obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i pomimo to wsiadł na skuter i jechał. Za popełnione przestępstwa odpowiedział już przed sądem w trybie przyspieszonym.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach patrolujący podległy rejon w nocy 15 lutego zauważyli na drodze Lipiany – Jedlice skuter, którego kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Po przyjrzeniu się bliżej stwierdzili, że jest to skuter którym porusza się często 46 - letni mężczyzna, który nie powinien poruszać się pojazdami mechanicznymi z uwagi na obowiązujący go zakaz wydany przez sąd. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że kierującym jest 46 – latek, który i tym razem był w stanie nietrzeźwości.

 Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym.

 Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów prosto z sali rozpraw trafił do wiezienia, gdzie odbędzie karę 14 miesięcy pozbawienia wolności, ponadto sąd orzekł wobec mężczyzny ośmioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj