Jak na jeden dzień o czterech za dużo...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Policjanci z pyrzyckiej komendy w ciągu jednego dnia wyeliminowali czterech kierowców, którzy wciąż nie potrafią zrozumieć jak niebezpieczna może być jazda na podwójnym gazie. Policjanci badali kierowców pod kątem stanu trzeźwości w trakcie prowadzonych działań „Nietrzeźwy.”

W miniony poniedziałek pyrzyccy policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących. Wszyscy popełnili przestępstwo za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2. W jednym przypadku „recydywista” a zarazem rekordzista w tym dniu, może wkrótce usłyszeć karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 43 – letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości kierował motorowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na swoim koncie. Mężczyzna nie posiadał również podczas kontroli wymaganych dokumentów.

Kolejnym nietrzeźwym z nieco niższym wynikiem bo ponad 1,5 promila alkoholu był 29 – letni motocyklista z powiatu pyrzyckiego.

Tego dnia do kontroli drogowej został zatrzymany także kierujący osobowym Volkswagenem, jak się okazało 54 – letni mieszkaniec Pyrzyc podczas badania trzeźwości miał ponad promil alkoholu. Ostatni nietrzeźwy w godzinach wieczornych został zatrzymany przez policjantów zespołu patrolowo – interwencyjnego, 45 – latek w stanie nietrzeźwości kierował osobowym Citroenem po drodze publicznej w Mechowie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu.

Policjanci nadal będą prowadzić działania mające na celu ujawnianie nietrzeźwych kierujących, bądź kierujących znajdujących się po użyciu alkoholu jak również pod działaniem środków odurzających. A wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj