Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

 

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Pyrzycach informuje, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji, stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.

Ponadto przypominam o projekcie „Bezpieczny Autobus”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w przewozie osób. „Bezpieczny Autobus” to darmowa usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić online podstawowe informacje o autobusie lub każdym pojeździe przeznaczonym do transportu powyżej 9 osób.

Na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu, aby dowiedzieć się czy autobus:

  • ma ważne ubezpieczenie OC
  • posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne
  • nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony

Usługa jest darmowa i pozwala w szybki sposób uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróżowania. Usługa nie zastąpi działań Policji, jednak pozwoli na wstępne sprawdzenie pojazdu.

Kontrole pojazdów można zgłaszać pisemnie, telefonicznie bądź faksem pod numerami telefonów Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach: u dyżurnego jednostki Policji tel. 91 577 95 11, bądź u Asystenta Ruchu Drogowego tel. 91 577 95 70, fax. 91 577 95 04.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj