Gimbusy pod lupą

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy przeprowadzili kontrole „gimbusów” czyli autokarów dowożących uczniów do szkół.

W ostatnim czasie pyrzycka drogówka na terenie całego powiatu przeprowadziła kontrole „gimbusów” czyli sprawdzanie stanu technicznego autokarów przewożących uczniów. Autobusy były kontrolowane w rejonach szkół, kiedy przywoziły dzieci. Kontrole były przeprowadzane bez zapowiedzi i miały na celu ujawnienie nieprawidłowości w wyposażeniu pojazdów jak i ewentualnych usterek technicznych.

W całym powiecie skontrolowano łącznie 11 „gimbusów”. W każdym przypadku kontrola rozpoczynała się od zbadania stanu trzeźwości kierowcy i tutaj nie było zastrzeżeń. Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdów tylko w jednym przypadku policjanci stwierdzili nieprawidłowości. Autokar miał nadmiernie zużyte bieżniki opon oraz niesprawne światła. Ze względu na zły stan techniczny policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a kierowcę ukarali mandatem karnym.

Tego typu kontrole będą przeprowadzane cyklicznie, bo bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest najważniejsze i jak widać niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów o ruchu drogowym.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj