Gdzie się leczyć nocą i w dni świąteczne

Narodowy Fundusz Zdrowia

W związku ze zniesieniem od 1 marca rejonizacji w dostępie do nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej wyłoniono placówki które prowadzą opiekę zdrowotną w tym zakresie. Zachodniopomorski NFZ ogłaszał konkurs na zawarcie umów dla naszego obszaru jednak oferty nie złożył żaden podmiot z terenu powiatu pyrzyckiego. W przypadkach nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia pacjent musiał udać się tam, gdzie ma najbliżej czyli do Stargardu Szczecińskiego lub Szczecina. Łączyło się to z pokonaniem wielu kilometrów i długim oczekiwaniem w kolejce pacjentów na udzielenem porady przez lekarza. Jednak sytucja zmieniła się na korzyść pacjentów. Od 18 marca usługi w zakresie podstawowej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej świadczy Szpital Powiatowy w Pyrzycach. Chęć pełnienia dyżurów wyraziło tylko czterech lekarzy (dwóch z Lipian i po jednym z Bielic i Przelewic) spośród 17 lekarzy POZ pracujących na terenie powiatu pyrzyckiego.

Przyjęcia pacjentów w gabinecie POZ odbywają się w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dyżuruje zespół lekarz i pielęgniarka.
Gabinet lekarski i zabiegowy mieści się w lewym skrzydle szpitala, wejście "F” od strony ulicy Jana Pawła II. Do godziny 22:00 swobodnie można dostać się do lekarza, później należy skorzystać z zainstalowanego przy wejściu dzwonka. W tym samym miejscu dostępne jest również laboratorium i gabinet RTG. Pacjent powinien mieć ze sobą aktualny dokument potwierdzający ubezpieczenie oraz dowód osobisty.


Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane bez skierowania.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- telefonicznie,
- w przypadkach uzasadnionych medycznie – w domu pacjenta.

W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie można uzyskać:
- wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
- recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem.

Godziny przyjęć:

Poniedziałek - piątek od 18:00 do 08:00 dnia następnego
Dni wolne od pracy oraz świąteczne CAŁODOBOWO
Telefony kontaktowe:
Lekarz – 519 144 998
Pielęgniarka – 519 144 997
Gabinet lekarski – 91 570 25 73 wewn.242

Autor: Neftis
Źródło:

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj