Filmowe włamanie do lombardu, sprawcy w rękach policji

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Sposób działania sprawców włamania do jednego z lombardów w Pyrzycach przypominał scenariusz kryminalnego filmu. Jednak filmy takie najczęściej kończą się w podobny sposób – zatrzymaniem włamywaczy. Podobnie było w tym przypadku. Dwóch 41 letnich mężczyzn wpadło w ręce pyrzyckich policjantów już kilka dni po włamaniu. Ich łupem padła biżuteria warta około 100 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli zarzuty.

Do włamania doszło w nocy z 15 na 16 marca na jednym z pyrzyckich osiedli. Nieznani wówczas sprawcy do lombardu dostali się wybijając przy pomocy specjalistycznego sprzętu dziurę w jednej ze ścian dzielących piwnicę bloku mieszkalnego z pomieszczeniami firmy. Z lombardu sprawcy dokonali kradzieży elementów złotej biżuterii, którą właściciel firmy wycenił na kwotę około 100 tysięcy złotych, po czym oddalili się z miejsca przestępstwa.W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci dotarli do świadków, którym działalność sprawców nie przeszła niezauważona. Na podstawie podanych rysopisów sporządzono portrety pamięciowe przestępców oraz wytypowano ich dane personalne. Analiza zabezpieczonych na miejscu śladów oraz przedmiotów w połączeniu z zeznaniami świadków i ustaleniami dotyczącymi pochodzenia zabezpieczonych narzędzi przestępstwa pozwoliły na to, by już pięć dni po zdarzeniu zatrzymać pierwszego ze sprawców, a dzień później drugiego.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem za co grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Pyrzycach wystąpił z wnioskiem do Sadu o trzy miesięczny areszt dla obu podejrzanych, jednak w stosunku do jednego z nich Sąd zastosował łagodniejszy środek zapobiegawczy w postaci oddania go pod dozór Policji. Drugi ze sprawców najbliższe przynajmniej trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj