Działania „prędkość” na drogach powiatu pyrzyckiego

Pyrzyccy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego  przeprowadzili w niedziele działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Monitorowali i kontrolowali kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu, którzy podczas jazdy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym.

Policjanci z pyrzyckiej drogówki kolejny już raz skupili się na osobach, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Takie zachowania kierowców mogą być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na tych, którzy jechali z nadmierną prędkością. Ale nie zabrakło też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami.

Policjanci podczas działań nałożyli w sumie 40 mandatów karnych na kierujacych, którzy niedostosowali prędkości do obowiązujacych przepisów. Niechlubnym rekordzistą podczas tych działań był motocyklista, który w miejscu ograniczajacym predkość do 90 km/h jechał swoim jednośladem z predkością 168 km/h. Za popełnione wykroczenie kierujący otrzymał mandat 500 złotych i przypisano mu 10 punktów karnych.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj