Działania „bezpieczne miasto” w lipianach

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Policjanci systematycznie co pewien czas organizują wzmożone działania prewencyjne na terenach najbardziej narażonych na występowanie zjawisk uciążliwych społecznie. Tego typu działania w sobotę 11 maja w godzinach nocnych przeprowadzone były na terenie Lipian.

Policjanci pod "lupę” wzięli otwarte do późnych godzin nocnych sklepy z alkoholem oraz nocny lokal rozrywkowy. Od pewnego czasu mieszkańcy Lipian narzekali na częste przypadki naruszenia porządku w rejonie dyskoteki, dewastacji mienia i innych zachowań naruszających przepisy prawa. Aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców Lipian, a przede wszystkim zapewnić ład i porządek publiczny, policjanci zorganizowali działania mające na celu wyeliminowanie zjawiska, względnie ograniczenie go do minimum. W efekcie przez kilka godzin służby funkcjonariusze ujawnili łącznie kilkunastu sprawców wykroczeń o charakterze porządkowym pouczając ich, nakładając mandaty karne lub kierując wnioski o ukaranie do sądu. Dokonali też kontroli stanu trzeźwości ponad dwudziestu kierujących, z których na szczęście każdy był trzeźwy.

Podobne akcje organizowane będą systematycznie w różnych rejonach powiatu pyrzyckiego. Wszystko to służyć ma przede wszystkim zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, aby mogli poruszać się po ulicach swoich miejscowości bez obawy o życie, zdrowie i mienie własne i najbliższych.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj