Dwóch potrąconych pieszych

O tym, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się po drogach bez względu na to, czy pieszo czy pojazdem policjanci przypominają bardzo często. Niestety czwartkowy wieczór w Pyrzycach pokazuje, że nie wszyscy biorą do siebie policyjne apele.Pierwsze z dwóch wczorajszych zdarzeń drogowych miało miejsce tuż przed godzina 20:00 na ul. Warszawskiej w Pyrzycach. Jadący osobowym Citroenem 22 letni mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 58 letniej kobiecie uderzając ją boczną strona pojazdu. Kobietę z poważnymi obrażeniami przewieziono do pyrzyckiego szpitala.Niecałe dwie godziny później, na ul. Szczecińskiej stojący na chodniku 46 latek nagle wszedł na drogę wprost pod nadjeżdżającego Chryslera. Pieszy w wyniku potrącenia doznał licznych złamań kości nóg i bioder. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Szczecinie.Kierujący pojazdami w przypadku obu zdarzeń byli trzeźwi.
Oba wczorajsze zdarzenia pokazują, jak wiele może nas kosztować chwila nieuwagi na drodze, dlatego tak ważne jest, aby być rozważnym i ostrożnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak/MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj