Dwie osoby ranne w wypadku przy pętli S3

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Niewiele brakowało by tegoroczne Święta Wielkanocne okazały się tragiczne w skutkach dla osób jadących osobowym renault, w które z ogromną siłą uderzył dostawczy mercedes. Na szczęście skoczyło się "tylko” na złamaniach.

Do wypadku doszło w Wielką Sobotę około godziny 14:00 kilkaset metrów od pętli drogi S-3 w rejonie Parnicy. W tył wytracającego przed skrzyżowaniem prędkość osobowego renault, którym podróżowały cztery osoby uderzył z dużą siłą dostawczy mercedes, którego 60 letni kierujący nie zauważył, że pojazd jadący przed nim zwalnia. Uderzenie było tak silne, że renówka po uderzeniu w pobocze drogi dachowała lądując z powrotem na kołach. Na skutek zdarzenia dwie osoby podróżujące na tylnym siedzeniu renault tj. 55 letnia kobieta i 27 letni mężczyzna doznali obrażeń w postaci złamań kości kończyn dolnych i żeber i przetransportowani zostali do szpitali w Pyrzycach i Szczecinie. Pozostałe pięć osób doznało jedynie drobnych stłuczeń i zadrapań. Wyniki przeprowadzonych badań na zawartość alkoholu potwierdziły, że kierujący oboma pojazdami byli trzeźwi.

Przez cały świąteczny okres na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do ponad dwudziestu wypadków drogowych. Niestety dwa z nich pociągnęły za sobą ofiary śmiertelne. A do tego, by takich przypadków uniknąć nie potrzeba wcale wiele, wystarczy po pierwsze być trzeźwym, a po drugie rozważnym i uważnym gdy kieruje się pojazdem. Niekiedy chwila dekoncentracji, tak jak w opisanym przypadku może skończyć się dużo tragiczniej niż połamaniem nogi i żebra.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj