Dwa miesiące aresztu za przemoc domową

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. 26-latek znęcał się nad konkubiną i jej niespełna 5 letnim dzieckiem.Usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Mężczyźnie za znęcanie się nad rodziną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który wszczął awanturę i agresywnie zachowywał się wobec domowników. Mężczyzna z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną, ponieważ jego konkubina zdecydowała się złożyć w jednostce policji zawiadomienie o przestępstwie. 24 - latka opowiedziała policjantom o sytuacjach, jakie od kilku miesięcy rozgrywały się w jej domu. Konkubent wszczynał awantury podczas których groził pozbawieniem życia, szarpał, bił i dusił, do tego wyzywał kobietę, jakby tego było mało znęcał się również nad jej małoletnią córką.

W toku prowadzonego postępowania Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach wnioskował o tymczasowe aresztowanie 26 - latka, a sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, czekając na rozprawę.

    Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj