Dozór za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

 

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego pyrzyckiej komendy w niedziele zatrzymali 37 – letniego mężczyznę, który podczas interwencji domowej znieważył umundurowanych funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

W niedziele tj. 22 marca w późnych godzinach wieczornych policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednej spod pyrzyckich miejscowości, gdzie pijany mężczyzna awanturował się i wyważył drzwi do mieszkania. Na miejscu policjanci zastali 37 – latka, który był agresywny, awanturował się, ubliżał swojej konkubinie a w mieszkaniu przebywały nieletnie dzieci.

Mężczyzna na widok mundurowych zaczął grozić im pozbawieniem życia oraz znieważył słowami wulgarnymi. Mężczyzna był na tyle agresywny, że podczas zatrzymania uderzył funkcjonariusza głową w okolice oka czym naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Agresor został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Noc spędził w policyjnej izbie osób zatrzymanych, po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty do których się nie przyznał.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach na wniosek komendanta pyrzyckiej policji zastosował wobec 37 – letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj