Dozór za kradzież paliwa

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali mieszkańca powiatu gryfińskiego, który dokonał kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w godzinach nocnych oficer dyżurny pyrzyckiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego w jednej z pobliskich miejscowości. Sprawca po wyłamaniu korka do wlewu paliwa dokonał kradzieży zawartości baku.

Pyrzyccy kryminalni w wyniku czynności służbowych ustalili i zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu gryfińskiego. Następnie w trakcie przeszukania na terenie posesji mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili przedmioty służące do popełnienia przestępstwa w tym dwa kanistry z zawartością oleju napędowego. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci ujawnili w garażu mężczyzny elektronarzędzia. Po sprawdzeniu okazało się, że piła tarczowa do cięcia drewna, którą ujawnili funkcjonariusze pochodzi z kradzieży na terenie Polski.

Mężczyzna został zatrzymany i następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Jak się okazało 41 – latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wobec zatrzymanego Prokurator Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zobowiązując do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w jednostce policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za włamanie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny teraz zdecyduje sąd.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj