Do trójmiasta niesprawnym autokarem

 

Pyrzyccy policjanci Zespołu Ruchu Drogowego dziś rano nie dopuścili do ruchu autokar, który miał zawieść dzieci na wycieczkę do Trójmiasta. Policjanci w trakcie prowadzonej kontroli za ustereki techniczne zatrzymali dowód rejestracyjny. Dzieci musiały poczekać na podstawienie innego autobusu.

Aby nie ryzykować życia i zdrowia uczestników wyjazdu przewoźnicy wynajęci przez organizatorów wycieczek powinni podstawiać w pełni sprawne pojazdy. Jednak nie we wszystkich przypadkach tak jest. Prowadzone przez policjantów kontrole autokarów przed ich wyjazdem wykazują, że nie wszyscy przewoźnicy wykazują się odpowiedzialnością za swoich klientów.

Dzisiaj wczesnym rankiem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kłodzinie miały jechać na wycieczkę do Trójmiasta. Wynajęty przez organizatora przewoźnik, podstawił na miejsce autokar. Na prośbę organizatora wycieczki przed wyruszeniem w drogę, autobus został poddany szczegółowej kontroli przez policjantów Zespołu Ruchu Drogowego. Na pierwszy rzut oka wszystko wygladało bez zarzutu, jednak w trakcie kontroli policjanci ujawnili dość istotną usterkę. Autokar, którym miały być przewożone dzieci nie posiadał sprawnego hamulca postojowego. Jazda takim pojazdem mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a kierującego ukarali mandatem karnym. Dzieci niestety musiały poczekać, aż przewoźnik podstawi inny sprawny pojazd. Lepiej jednak kosztem opóźnienia wyjazdu upewnić się, że nasze pociechy wyruszą w drogę bezpiecznym pojazdem i bezpiecznie wrócą do domu.

Policjanci przypominają, że każdy rodzic czy organizator wycieczki w trosce o bezpieczeństwo podróżujących może poprosić o kontrolę pojazdu. Najlepiej zgłosić taką kontrolę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci poza sprawdzeniem wymaganej dokumentacji, stanu technicznego pojazdu skontrolują także stan trzeźwości kierującego.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj