Dał 100 złotych „na śniadanko”, usłyszał zarzut

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Do 10 lat więzienia grozi kierowcy ciężarowego peugeota, który w celu uniknięcia przypisania 4 punktów karnych za popełnione wykroczenie, wręczył policjantowi 100 złotych „ na śniadanko ”.

Wtorek 2 września głęboko zapadnie w pamięci 60-letniego kierowcy ciężarowego peugeota. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez pyrzycką drogówkę na ulicy Lipiańskiej, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 26 km. Za popełnione wykroczenie policjant nałożył na kierującego mandat karny w wysokości 100 złotych oraz 4 punkty karne. Kierowca chcąc uniknąć „wzbogacenia” swojego konta o 4 punkty karne, położył na siedzeniu radiowozu, pod teczką z dokumentami, banknot 100 złotowy oświadczając, że to „ na śniadanko ”.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Kodeks karny za przekupstwo przewiduje karę do 10 lat więzienia.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj