Co tam stówka, ale te punkty...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Różne są sposoby kierowców na uniknięcie mandatu i punktów karnych. Jak już nie zadziałały wszelkie tłumaczenia i prośby, niektórzy sięgają po "asy” z portfela. Po stu złotowego "asa” sięgnął w niedzielę 49 letni kierowca ciężarówki, aby uniknąć nie tyle mandatu, co punktów karnych.

Kierujący ciągnikiem siodłowym volvo wpadł na policyjny radar na ul. Lipiańskiej w Pyrzycach. W terenie zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 29 km/h. Policjant zgodnie z taryfikatorem w trakcie kontroli nałożył na 49 latka mandat karny w kwocie 100 złotych oraz 3 punkty karne. Wszelkie zachody kierowcy, które pozwoliłyby mu uniknąć mandatu zawiodły. Postanowił więc, że jak już nie da się oszczędzić finansowo, to chociaż na punktach karnych. Wyjął z portfela 100 złotowy banknot i położył policjantowi na notatniku służbowym twierdząc w zamian za niewypisywanie mandatu. Ten jednak nie skusił się na łatwy zarobek, zatrzymał kierującego i zabezpieczył "otrzymane” pieniądze.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia policjantowi korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 49 latek z budynku pyrzyckiej komendy Policji wyszedł nie tylko z zarzutami. W kieszeni miał też wypisany 100 złotowy mandat za przekroczenie prędkości i niezaoszczędzone 3 punkty karne.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj