Chciał tylko dozbierać

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W ręce pyrzyckich policjantów wpadł 28 letni mężczyzna, który dzień wcześniej z terenu Stacji Uzdatniania Wody w Krzemlinie koło Pyrzyc ukradł żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych warte 1000 złotych, żeby sprzedać je na złomie. Usłyszał już zarzuty kradzieży.

Mężczyzna potrzebował pieniędzy. Zebrał więc z terenu swojej posesji metalowe elementy, które potem chciał sprzedać na złomie. Okazało się jednak, że zebranego złomu za mało było na to, żeby ze sprzedaży uzyskać 200 złotych. Postanowił więc poszukać złomu poza terenem swojej posesji. Wiedział, że na terenie Stacji Uzdatniania Wody znajdują się studzienki kanalizacyjne przykryte ciężkimi pokrywami z żeliwa. Poszedł na teren stacji i zabrał pięć sztuk pokryw, oraz trzy żeliwne obręcze, które najpierw jednak musiał wykuć z betonu. Ukradzione elementy porozbijał na kawałki i próbował sprzedać w kilku punktach skupu złomu, jednak ich pracownicy widząc żeliwne kawałki pokryw, odmówili przyjęcia ich na złom. Złodziejowi nie pozostało więc nic innego jak pozbyć się trefnego towaru. Wyrzucił więc pokrywy i wykute z betonu obręcze na terenie byłego placu buraczanego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy już następnego dnia po kradzieży dotarli do sprawcy. 28 latek przyznał się do zarzutu kradzieży i wskazał miejsce gdzie pozbył się skradzionych rzeczy. Policjanci zabezpieczyli porozbijane pokrywy. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj