Chciał przekupić "drogówkę"

Policjant pyrzyckiej drogówki zatrzymał 36-letniego kierowcę dostawczego busa, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za przekroczenie dozwolonej prędkości usiłował wręczyć mu banknot 100 zł.

48 kilometrów na godzinę – o tyle przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym kierując służbowym peugeotem 36-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Spieszył się - sprawy służbowe. Na swojej drodze napotkał jednak policyjny patrol ruchu drogowego. Dokonujący kontroli policjant zgodnie z przepisami zaproponował kierowcy mandat karny w wysokości 300 złotych i 8 punktów karnych. Właśnie tych punktów mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć próbując się "jakoś dogadać" z policjantem. Gdy jednak nie udało mu się przekonać policjanta do swoich racji, położył przez otwarte okno radiowozu na fotelu pasażera, 100 złotowy banknot licząc, że w ten sposób sprawę załatwi. Nie załatwił... został zatrzymany i doprowadzony do pyrzyckiej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz za swoją "próbę dogadania się" z policjantem odpowie przed sądem, a grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor:
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj