Bilans na półmetku.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach

Mamy za sobą połowę tegorocznych wakacji. Wzmożona liczba kontroli skutecznie wyhamowuje zapały kierowców choć nie oznacza to, że nie trafiają się tacy, których zapał studzi dopiero nałożony mandat karny.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego ujawnili 25 nietrzeźwych kierujących z których 7 poruszało się po drogach pojazdami mechanicznymi. W sumie nałożyli na kierujących 304 mandaty za popełnione wykroczenia. W trakcie kontroli z powodu braku aktualnych badań technicznych pojazdu lub usterek technicznych policjanci zatrzymali 32 dowody rejestracyjne. Pomimo znacznego wysiłku policjantów nie ustrzegliśmy się od przykrych zdarzeń, do jakich doszło na naszym terenie. Odnotowaliśmy 5 wypadków w wyniku czego 1 osoba straciła życie a 6 zostało rannych. Ponadto na naszych drogach doszło do 16 kolizji drogowych.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jesteśmy w trakcie akcji „Żniwa”. Tu apel do rolników aby sprawdzali swój sprzęt, którym wyjeżdżają do prac gdyż niesprawne ciągniki i przyczepy czy też kombajny mogą nieść śmierć na drogach. Przykładem na to, że nie będziemy pobłażliwi wobec kierujących jest wyeliminowaniez ruchu w ostatnich dniach zespołu ciągnik i dwie przyczepy z uwagi na niesprawność sprzętu i brak badań technicznych.

Czas prac polowych nie zwalnia właścicieli ciągników i innych maszyn rolniczych z pamiętania o przeprowadzeniu badań technicznych pojazdów.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj