Bezpieczny pierwszy dzień wiosny

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W piątek 21 marca nadejdzie kalendarzowa wiosna. Jest to jak co roku okazja do świętowania przede wszystkim dla młodzieży szkolnej, która tego dnia obchodzi tzw. "dzień wagarowicza”. Nie wszyscy jednak wykorzystują ten czas we właściwy sposób.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo młodych ludzi świętujących nadejście kalendarzowej wiosny pyrzyccy policjanci w piątek właśnie na ich zachowaniu skupią większość swojej uwagi. Jak co roku dla dużej części młodzieży szkolnej "dzień wagarowicza” jest okazją do tego, aby skorzystać z łagodniejszego traktowania przez nauczycieli nieobecności na lekcjach i zamiast w szkole spędzić dzień wiosny na "zwiedzaniu” miasta. To z kolei niesie za sobą wiele niebezpiecznych sytuacji. Młodzi ludzie sięgają po alkohol, papierosy lub inne używki, dokonują kradzieży sklepowych lub innych czynów karalnych. Często też sami stają się ofiarami przestępstw lub wykroczeń.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, najlepiej jest skorzystać z oferty zajęć zorganizowanych przez szkoły które oferują swoim uczniom coraz ciekawsze sposoby spędzenia tego dnia przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Ze zwiększoną uwagą aktywność swoich pociech powinni obserwować w piątek ich rodzice. Im większa kontrola z ich strony, tym większy poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj