Bezpieczny dom podczas majówki

Już w ten weekend długo oczekiwana majówka. Większość z nas zastanawia się jak zabezpieczyć mieszkanie oraz dobytek przed kradzieżą.

Mieszkania staramy się zabezpieczyć na wszelki możliwy sposób. Najczęściej zabezpieczamy dobytek zakładając lepsze zamki lub prosząc sąsiadów o doglądanie domu. Sąsiedzi symulują ruch w domu, od czasu do czasu zapalając światło i zbierając pocztę oraz ulotki spod drzwi. Najrzadziej Polacy montują alarmy.

Długie weekendy sprzyjają kradzieżą. Część Polaków wyjechało już na wypoczynek przed świętami, a część dopiero szykuje się do wyjazdu. W tym czasie bez opieki pozostaje około 1 miliona domów i mieszkań. Z danych policji wynika, że złodzieje dziennie okradają około 330 domów i mieszkań.

Do najmniejszej liczby kradzieży dochodzi na dużych i nowoczesnych osiedlach. Tu porządku strzegą ochroniarze i systemy całodobowego monitoringu zamontowane w klatkach, parkingach oraz całym osiedlu. W zwykłych blokach jedyną zaporę przed złodziejami stanowi domofon, który często bywa zepsuty lub otwierany przez sąsiadów o niechcenia.

Autor: SD
Źródło: gs24.pl

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj