Bezpiecznie na ferie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach w związku z właśnie rozpoczętymi feriami zimowymi w województwie zachodniopomorskim, zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców i osób odpowiedzialnych za organizację wycieczek autokarowych, o zgłaszanie takiego wyjazdu w naszej Komendzie.

Zgłaszając taki fakt należy każdorazowo podać miejsce i czas rozpoczęcia wycieczki. W każdym przypadku patrol ruchu drogowego dokona szczegółowej kontroli pojazdu pod kątem stanu technicznego, wymaganych dokumentów oraz trzeźwości kierowcy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych dzieci prosimy o przekazywanie takich informacji z kilkudniowym wyprzedzeniem, co ułatwi nam dostosowanie służb tak, aby żaden autokar nie wyjechał z dziećmi bez naszej kontroli. Oczywiście w miarę możliwości odbywać się będą nawet kontrole zgłoszone w ostatniej chwili.

Zwracamy się również z apelem do samych przewoźników aby przed feriami przejrzeli swoje pojazdy i odpowiednio je przygotowali, niezależnie od terminów badań technicznych wskazane byłoby dokonanie przeglądów na specjalistycznych stacjach diagnostycznych.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, autokar nie zostanie dopuszczony do jazdy, a wobec osób odpowiedzialnych wyciągnięte zostaną konsekwencje prawne.

Policyjne kontrole pojazdów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek to nie jedyny punkt przygotowań do okresu ferii. Policjanci i pracownicy policji ostatnie kilkanaście dni przed zimowym wypoczynkiem prowadzili spotkania z uczniami szkół podstawowych. Spotkania mają na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w trakcie zabawy na śniegu i lodzie. Choć pierwsze dni wiosny nie zapowiadają się śnieżnie i mroźno, to warto jest wiedzieć jak przestrzec się przed wypadkiem. Przez cały okres ferii podobne spotkania odbywać się będą na świetlicach wiejskich i w innych miejscach zorganizowanego wypoczynku. Edukacji w zakresie bezpieczeństwa nigdy za wiele.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj