Bądź bezpiecznym motocyklistą – „kieruj się rozsądkiem”

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Sezon motocyklowy czas zacząć! Aby był on bezpieczny, Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP zorganizowało briefing poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w ramach realizowanej przez BPiRD KGP ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Kieruj się rozsądkiem” organizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

W ramach inauguracji tegorocznej edycji kampanii "Kieruj się rozsądkiem", 9 kwietnia 2014 roku Komenda Główna Policji zorganizowała briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów.

Podczas briefingu mł. insp. Marek Konkolewski zaapelował o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, większość z nich korzysta z drogi zgodnie z prawem, zatem postawa wzajemnej życzliwości i tolerancji jest korzystna zarówno dla motocyklistów, jak i kierowców pozostałych pojazdów.

W tym roku, z racji ładnej pogody, sezon motocyklowy zaczął się wcześniej niż zwykle. Już od lutego widać było na drogach tych najbardziej zniecierpliwionych motocyklistów, którzy odkurzyli po zimie swoje jednoślady i wyjechali na ulice. Jednak jazda motocyklem wymaga odpowiedzialności. Od początku 2014 roku Policja odnotowała 121 wypadków, których sprawcami byli motocykliści. W konfrontacji z samochodem to oni są najbardziej poszkodowani, o czym świadczy fakt, iż w wypadkach tych zginęło 15 kierujących jednośladami.

W czasie spotkania z dziennikarzami policjanci z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego przypominali, że życzliwość w stosunku do innych, brak agresji i przestrzeganie przepisów prawa powoduje, że jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Taka postawa to także sposób na uniknięcie nerwów, mandatu, zatrzymania prawa jazdy, a nawet tragedii. Mówił na ten temat także obecny na konferencji ks. Dariusz Skoczylas Duszpasterz Motocyklistów Diecezji Płockiej.

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" poświęcona jest bezpieczeństwu motocyklistów, seniorów (+60) i pieszych. Szersze informacje na temat przedsięwzięcia znajdują się na stronie internetowej www.brd.policja.pl/brd/kampania.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj