Badania stanu trzeźwości kierowców

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
0,08 % - taki odsetek kierowców wciąż nie potrafi zrozumieć jak niebezpieczna może być jazda na podwójnym gazie. Na przestrzeni dwóch ostatnich tygodni na terenie powiatu pyrzyckiego policjanci badali kierowców pod kątem stanu trzeźwości. Ogólne wyliczenia mogą być zadowalające, ale....

No właśnie, ale... Setki artykułów, komunikatów i policyjnych apeli, dziesiątki wstrząsających relacji z zaistniałych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, w tym tych najbardziej tragicznych, w których giną ludzie. Wreszcie świadomość systematycznych policyjnych działań ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Pomimo tego policjanci nadal zatrzymują osoby kierujące pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

Minione dwa tygodnie były czasem intensywnych kontroli stanu trzeźwości kierujących na terenie powiatu pyrzyckiego. Niemal codziennie o różnych porach i w różnych miejscach powiatu pyrzyccy funkcjonariusze Policji ustawiali się na drogach. Warunkiem dalszej jazdy było pojawienie się zielonego światełka na urządzeniu pomiarowym. Łącznie w tym okresie badaniu poddanych zostało 4718 kierujących. Niestety w czterech przypadkach światełko zapaliło się na czerwono. W przypadku trzech z nich poziom alkoholu we krwi przekraczał 0,5 promila, tym samym popełnili oni przestępstwo, czwarty z kierujących popełnił wykroczenie. Wszyscy zatrzymani kierowali samochodami osobowymi. Każdy z nich stracił też prawo jazdy i czeka ich jeszcze wizyta w sądzie. Co prawda biorąc pod uwagę ogólną liczbę kierujących poddanych badaniu i "tylko” czterech nietrzeźwych, można powiedzieć że jest to ilość znikoma, bo stanowiąca jedynie 0,08 % Jednak musimy pamiętać, że każdy z nich mógł doprowadzić do kolejnego nieszczęścia na drodze.

Policjanci nadal, z taką samą intensywnością jak dotąd dbać będą o to, żeby po naszych drogach poruszali się jedynie trzeźwi kierowcy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj