Areszt za znęcanie się nad rodziną

Na trzy miesiące Sąd aresztował 60 letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości gminy Przelewice. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córką.

Policjanci KPP w Pyrzycach kilkakrotnie wzywani byli na interwencje do domu 60 latka. Mężczyzna nadużywał alkoholu, a gdy był pod jego wpływem urządzał żonie i córce awantury w domu. Wyzywał je obie, bił, niszczył sprzęt i meble w mieszkaniu.

Po namowach policjantów, żona początkowo zdecydowała się na wdrożenie procedury Niebieskiej Karty, lecz wszelkie próby poprawy sytuacji w domu nie przynosiły rezultatu. Kobieta w końcu zdecydowała się złożyć zawiadomienie o fizycznym i psychicznym znęcaniu się męża nad rodziną, lecz po niedługim czasie wycofała się z oskarżeń przeciwko niemu mając nadzieje, że coś się zmieni, że mąż zrozumie jaką wyrządza jej i córce krzywdę, że przestanie pić, że wszystko się ułoży. Niestety gehenna jej i córki trwała nadal. W ubiegłym tygodniu mężczyzna ponownie dał o sobie znać. Znowu przyszedł do domu pijany, wyzywał, wyganiał z domu, groził, że zabije. Policjanci w trakcie interwencji zatrzymali "pana domu". Kobiety dały się też przekonać do ponownego złożenia zawiadomienia o przestępstwie znęcania się.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną, za co grozi mu nawet do 5 lat wiezienia. W trakcie przesłuchania odmówił składania wyjaśnień. Sąd w stosunku do sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: mł. asp. Daniel Skrzypczak /MR
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj