Areszt za usiłowanie zabójstwa żony

 

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 55 – letni mężczyzna mieszkaniec jednej spod pyrzyckich miejscowości, którego kilka dni temu zatrzymali pyrzyccy policjanci za usiłowanie zabójstwa żony. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony wtorek w godzinach przed południowych oficer dyżurny pyrzyckiej komendy został zaalarmowany przez 56 – letnią kobietę, że jej pijany mąż awanturuje się w domu i zranił ją nożem w brzuch. Na miejsce niezwłocznie skierowano Ratownictwo Medyczne i patrol policji. Po przybyciu służby ratownicze zastały zakrwawioną kobietę, którą z uwagi na obrażenia głowy i ranę kłutą brzucha zagrażającą jej życiu i zdrowiu natychmiast przewieziono do szpitala.

Policjanci na miejscu zatrzymali pijanego 55 – latka, i umieścili go w policyjnym areszcie. Jak ustalili mężczyzna w trakcie awantury ugodził nożem kuchennym swoją żonę w brzuch. Na miejscu przeprowadzono czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach w trakcie których zabezpieczono narzędzie przestępstwa.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu podczas czynności procesowych miał możliwość wyjaśnić w Prokuraturze Rejonowej w Pyrzycach okoliczności tego zdarzenia. 55 – latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa do którego się nie przyznał. Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach wnioskował do Prokuratury o tymczasowy areszt dla sprawcy. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku i mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przestępstwo jakiego dopuścił się wobec żony jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj