Areszt za usiłowanie zabójstwa

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Przynajmniej trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 61 letni mężczyzna, który kilka dni temu ugodził nożem swoją byłą konkubinę. Na szczęście żadna z ran nie okazała się dla kobiety śmiertelna.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. 54 letnia kobieta przebywała w swoim mieszkaniu. Do domu wszedł 61 latek, jej były długoletni konkubent. Idąc do pokoju w którym przebywała, mężczyzna sięgnął po leżący na szafce nóż kuchenny. Gdy zbliżył się na wystarczającą odległość zadał kobiecie dwa ciosy. Pomoc natychmiast wezwanej na miejsce załogi karetki pogotowia ratunkowego pozwoliła pokrzywdzonej przeżyć. Po udzieleniu pierwszej pomocy przewieziona została do pyrzyckiego szpitala.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci po ustaleniu przebiegu zajścia zatrzymali ciągle będącego tam sprawcę. W chwili zatrzymania w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna usłyszał od Prokuratora zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozić może mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. W trakcie przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy. Na wniosek Prokuratora, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj