Areszt za przemoc domową

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Niespełna dwa tygodnie po ogłoszeniu przez Sąd skazującego wyroku na 39 letniego mieszkańca jednej z miejscowości gminy Bielice za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, jego natura znowu dała znać o sobie. Interwencja pyrzyckich policjantów skończyła się dla niego 3 miesięcznym aresztowaniem.

Szarpał, bił jak i gdzie popadło, dusił. Do tego wieczne wyzwiska, ośmieszanie, wyganianie z domu. Tak 39 latek traktował swoją żonę i 17 letniego syna. Gehenna rodziny trwała kilka lat zanim jego żona zdecydowała się złożyć pierwsze zawiadomienie o fizycznym i psychicznym znęcaniu się. Pod koniec czerwca Sąd wydał w tej sprawie wyrok skazujący krewkiego męża i ojca na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Nie podziałało to jednak na mężczyznę, nie zmienił on swojego zachowania. W poniedziałkowe popołudnie wszczął kolejną awanturę. Wezwani na miejsce policjanci nie zastali go jednak w domu. Przed ich przyjazdem zdążył wyjechać rowerem. Pod namową funkcjonariuszy żona 39 latka ponownie zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie znęcania się. Policjanci zatrzymali 39 latka jadącego rowerem po terenie miejscowości. W trakcie czynności okazało się, że posiada on w organizmie ponad 4 promile alkoholu, oraz sądowy zakaz poruszania się rowerem.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną, kierowania rowerem w stanie nietrzeźwym oraz naruszenia sądowego zakazu kierowania rowerami. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim aresztował 39 latka na trzy miesiące. Grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj