Areszt dla zabójcy z żabowa

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 30 letni mężczyzna, który w sobotę 9 marca w Żabowie w trakcie libacji alkoholowej ugodził nożem swojego o 10 lat starszego kolegę. Zadał tylko jeden cios. Niestety śmiertelny.

Mężczyźni znali się od dawna. Często razem spędzali czas przy alkoholu. W feralną sobotę spotkali się już o 5 rano i dzień zaczęli od "zbierania” pieniędzy pod sklepem. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyli na zakup wina i wódki. Razem pili przez cały dzień w różnych miejscach, by w końcu znaleźć się w mieszkaniu rodziców 30 latka. Tam razem z jego rodzicami kontynuowali biesiadę. W trakcie libacji pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki o alkohol. Po krótkiej wymianie zdań 30 latek wyciągnął z rękawa duży kuchenny nóż i całą siłą wbił jego ostrze w klatkę piersiową kolegi. Dopiero po chwili zdał sobie sprawę z tego co zrobił. Chciał go ratować, tamować krwawienie. Wezwał na miejsce karetkę pogotowia i na zewnątrz oczekiwał na jej przyjazd. Dyspozytor pogotowia o zgłoszeniu powiadomił dyżurnego pyrzyckiej jednostki Policji. Jeszcze przed karetką na miejsce dotarł policyjny radiowóz. Policjanci sprawcę zastali na przystanku autobusowym. Tam też dokonali jego zatrzymania. Po chwili na miejscu zjawiła się załoga karetki pogotowia. Niestety ranny mężczyzna zmarł w trakcie prowadzonej przez ratowników reanimacji. W trakcie prowadzonych pod nadzorem prokuratora czynności na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli nóż, którym 30 latek śmiertelnie ranił 40 letniego kolegę.

Sprawca w chwili zatrzymania miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. W niedzielę po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez policjantów. Dopiero od nich dowiedział się, że zabił kolegę. Wczoraj mężczyzna usłyszał od prokuratora zarzut zabójstwa. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo 30 latkowi grozi do 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj