Apelujemy o rozwagę i wzmożoną czujność nad wodą

 

Apelujemy do wszystkich o zachowanie w okresie letnim wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie wakacji niestety nie wszystkie dzieci wyjadą na kolonie, czy też obozy. Większość czasu spędzą w miejscu zamieszkania bawiąc się z rówieśnikami. My jako rodzice i opiekunowie musimy pamiętać, że dzieci mają różne pomysły na zabawę niestety nie zawsze bezpieczne.

Uważajmy na to, co robią nasze pociechy, gdzie się znajdują, z kim się bawią. Sprawdźmy czy w pobliżu nie ma niebezpiecznych miejsc zagrażających najmłodszym. Zwracajmy uwagę na wszelkiego rodzaju akweny wodne, zbiorniki, kanały, czy też odpływy. Dzieci szukając wrażeń mogą zaglądać w takie miejsca, co niestety może grozić utonięciem. Będąc nad wodą, jeziorem, nad morzem, korzystając z uroków lata, kąpieli słonecznych szczególnie uważajmy na małe dzieci. Wśród tłumu turystów nie zawsze jesteśmy w stanie wzrokowo upilnować własne dziecko. Pomocne mogą być charakterystyczne wszelkiego rodzaju odblaskowe chusty, opaski, które pozwolą nam szybko „ namierzyć” własne dziecko. Zgodnie z obowiązującym prawem my rodzice i opiekunowie mamy prawny obowiązek stałej opieki nad dzieckiem do 7 lat.

Okres wakacyjnego wypoczynku powinien być dla nas wszystkich czasem odpoczynku, z którego wszyscy bezpiecznie wrócimy do domu i pracy. Niestety zdarzają się tragiczne wypadki.

Wczoraj w miejscowości Czarnowo nieopodal Pyrzyc na tzw. „dzikim kąpielisku” nad jeziorem Czarne ok. godz. 16.00 doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego utonęła 14 - latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń dziewczynka przebywała nad jeziorem pod opieką dziadka. W pewnym momencie nastolatka kąpiąc się z niewyjaśnionych przyczyn zniknęła pod lustrem wody. Osoby przebywające nad jeziorem natychmiast udały się w jej kierunku, niestety próby zlokalizowania dziewczynki nie odniosły skutku. Dziewczynka utonęła.

W czasie akcji poszukiwawczo – ratowniczej przy udziale płetwonurków z Państwowej Straży Pożarnej na dnie jeziora odnaleziono ciało dziewczynki.

Jest to pierwszy przypadek utonięcia na terenie powiatu pyrzyckiego w okresie tych wakacji. Korzystając z wody wybierajmy strzeżone plaże i akweny. Znajdują się tam wykwalifikowani ratownicy, którzy w razie wypadku potrafią szybko udzielić pomocy oraz posiadają odpowiedni sprzęt.Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj