Alcoblow w pyrzyckiej komendzie

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
W kwietniu ubiegłego roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się konferencja poświęcona przekazaniu środków pieniężnych w kwocie 105 tys. zł przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na realizację programów profilaktycznych. Od minionego tygodnia również w Komendzie Powiatowej Policji w Pyrzycach każdy chętny może z możliwości użycia tego urządzenia skorzystać.

W ramach podpisanego porozumienia zakupiono i przekazano dla KWP w Szczecinie 10 urządzeń ALCOBLOW (1szt. około 1,2 tys. zł) wraz z akcesoriami niezbędnymi do ich zamontowania w siedzibach jednostek policji w Szczecinie (we wszystkich komisariatach), Koszalinie, Kołobrzegu i Mierzynie, w pobliżu dyżurek, aby umożliwić bezpłatne, ogólnodostępne, anonimowe badania trzeźwości, nie absorbujące czasu dyżurnych.

Urządzenia te zostały zabezpieczone przed kradzieżą za pomocą cienkiej stalowej linki. Obok nich umieszczona jest bardzo prosta instrukcja obsługi.

Obecnie można ocenić, że idea została osiągnięta - każdego dnia urządzenia są wykorzystywane przez osoby odwiedzające jednostki Policji do samodzielnego badania trzeźwości. W związku z tak pozytywnym odbiorem kampanii, w trakcie spotkania Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Sawickiego z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem ustalono, że w ramach dalszej współpracy będą zakupowane kolejne urządzenia do badania stanu trzeźwości i umieszczane w pozostałych jednostkach policji na terenie województwa. Kampania nie ominęła również Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. W ubiegłą środę urządzenie alcoblow zamontowane zostało na ścianie pomieszczenia dla interesantów. Każdy, kto ma wątpliwości czy jego stan pozwala mu na prowadzenie pojazdu, zanim wsiądzie za kierownicę może przyjść do pyrzyckiej jednostki Policji i samodzielnie sprawdzić swój stan.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj