Akcja "BEZPIECZNY SENIOR"

Pyrzyccy policjanci realizując program prewencyjny "BEZPIECZNY SENIOR", starają się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Jednym z miejsc, gdzie w jednym czasie można spotkać wielu adresatów programu jest kościół. Dlatego też przy współpracy z proboszczem parafii św. Ottona w Pyrzycach, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach – podinsp. Czesław Fiałko, właśnie w kościele po zakończonej mszy świętej spotkał się z pyrzyckimi seniorami.

Celem spotkania było przekazanie starszym, często samotnym mieszkańcom Pyrzyc informacji o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni, oraz sposobów ich unikania. Jednym z omawianych zagrożeń były wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, pracowników opieki społecznej, firm telekomunikacyjnych, energetyki itp. oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie.

W minioną niedzielę w Kościele parafii św. Ottona odbyły się trzy takie spotkania. Po każdym z nich słuchacze otrzymali materiały w formie ulotek informacyjnych zawierających podstawowe sposoby zabezpieczenia się przed oszustami.Autor: SD
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj