A mogło się skończyć na mandacie...

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach
Zamiast kilkuset złotowego mandatu za wykroczenia w ruchu drogowym, 28 letni kierowca osobowego mercedesa usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Oprócz niego, te same zarzuty usłyszeli również jego rodzice i konkubina, którzy usiłowali "bronić” go przed funkcjonariuszami.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Patrolujący teren jednej spod pyrzyckich miejscowości policjanci zauważyli jadącego drogą osobowego mercedesa, którego kierujący dopiero na widok policyjnego radiowozu włączył światła mijania. Policjanci w reakcji na wykroczenie podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Kierowca samochodu zatrzymał się jednak dopiero na terenie swojej posesji, po czym wysiadł z auta. Policjanci podjęli próbę wylegitymowania mężczyzny, jednak ten zamiast wykonywać polecenia mundurowych, zaczął się wyrywać, szarpać i odpychać policjantów.

Słysząc zamieszanie przed domem, z mieszkania wyszli rodzice i konkubina 28 latka, którzy na widok szarpaniny postanowili "uwolnić” go z rąk funkcjonariuszy. 65 letni ojciec kierującego w celu uwolnienia syna chwycił nawet za widły. Na szczęście został w porę powstrzymany przez członków rodziny. Zarówno oboje rodzice, jak i konkubina 28 latka szarpiąc, odpychając i grożąc policjantom próbowali go oswobodzić. Dopiero wezwane na miejsce dodatkowe policyjne siły pozwoliły na zakończenie awantury. W trakcie czynności okazało się, że powodem, dla którego kierowca chciał uniknąć policyjnej kontroli był fakt, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem, za co groziło mu "jedynie” 500 złotych mandatu karnego. Mężczyzna w związku z zajściem został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Następnego ranka policjanci zatrzymali również jego ojca, oraz wezwali do stawienia się w komendzie jego 67 matkę i 22 letnia konkubinę.

28 latek usłyszał zarzut zmuszania przemocą i groźbą policjantów do odstąpienia od czynności służbowych w zbiegu z naruszeniem ich nietykalności cielesnej. Tej samej treści zarzuty usłyszeli jego rodzice i konkubina, za co grozi im wszystkim do 3 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli należące do sprawców mienie na poczet przyszłych kar i roszczeń finansowych. Prokurator w stosunku do 28 latka i jego ojca zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Autor: Policja Pyrzyce
Źródło: Komenda Policji w Pyrzycach

KomentarzeApteka dyżurna

Apteka ""

Dyżurna apteka


lista aptek »
Reklama

Drogi użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy że zmienieliśmy naszą Politykę Prywatności.

  Akceptuj